Makine Mühendisliği | Mechanical Engineering
Duyurular
 
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.
Şubat 28, 2020, 09:24:45 ÖS


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Niğde Üniversitesi  (Okunma Sayısı 4521 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
beler7
Ziyaretçi
« : Aralık 31, 2010, 05:00:58 ÖS »AKADEMİK BİLGİ
Fakültemizde 8 Profesör, 10 Doçent, 49 Yardımcı Doçent olmak üzere toplam 67 öğretim üyesi, 2 Öğretim Görevlisi ve 40 Araştırma Görevlisi (15’i 35. madde ile yurt içinde diğer üniversitelerde görevli) olmak üzere, toplam 109 öğretim elemanı görev yapmaktadır.

FAALİYETLER
Fakültemiz eğitim-öğretim çalışmalarının yanı sıra akademik çalışmaları ile de ulusal ve uluslararası bilime katkı sağlamaya çalışmaktadır. Fakültemiz bünyesinde, ülkemizin ve üniversitemizin gelişmesine katkı sağlayacak önemli ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel araştırma faaliyetleri sürdürülmektedir. Öğretim üyeleri, Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), tarafından desteklenen 15 projeyi, ayrıca üniversitemiz tarafından desteklenen 26 Bilimsel Araştırma Projesini (BAP) yürütmektedir. Bu projelere ilave olarak, fakültemiz öğretim üyeleri ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacak çok önemli AR-GE (SANTEZ), Milli Savunma Bakanlığı ve Türkiye Kömür İşletmeleri projelerine de öncülük yapmaktadırlar.

Fakültemiz öğretim elemanları, eğitim-öğretim faaliyetleri yanında, bilimsel araştırmalar için gerek kısıtlı Üniversitemiz bütçesinin etkin kullanımında gerekse de yürüttükleri bilimsel araştırma projelerdeki desteklerle laboratuar alt yapısının zenginleştirilmesi için oldukça yoğun bir tempoda çalışmalarına devam etmektedir.

ÖĞRENCİ FAALİYETLERİ
Fakültemiz öğrencilerinin teorik ve uygulamalı bilgi ve görgülerini arttırmak amacıyla teknik geziler ve seminerler düzenlenmekte olup, bu tür etkinliklere gerek öğrencilerden gerekse de öğretim elemanlarından yoğun katılımlar olmaktadır.

KAPALI ALAN
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi binası, Niğde Üniversitesi Kampus alanında idari bina, derslik ve laboratuar binası olmak üzere üç bloktan oluşmaktadır. Toplam kapalı alanı 14.000 m2’dir. Fakültemiz kullanımında 17 adet derslik (1140 m2) ve 27 adet laboratuvar mevcut olup, bu dersliklerin tamamı bilgisayarla öğretim yapılmasına olanak veren projeksiyon sistemi ile donatılmıştır. Ayrıca tüm Fakülte öğrencilerinin kullanımına açık son teknolojiye sahip iki bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır.

Üniversite Tanıtım Filmi : http://www.nigde.edu.tr/videogaleri_liste.php?pid=1#

              Tanıtım Kataloğu: http://www.nigde.edu.tr/ckfinder/userfiles/files/katalog_tr.pdf

{//www.nigde.edu.tr/}
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2011, 05:13:12 ÖS Gönderen: Yusuf BELER » Kayıtlı
boztepe452
asteğmen
*

Paylaşım Puanı: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1


« Yanıtla #1 : Ekim 13, 2011, 08:57:42 ÖS »

gittikçe güzelleşen okulumuz... eğitim kalitesinin de daha üst seviyelere çıkmasını arzu ediyorum bölümümüz kaliteli ancak öğrenciye aktarımı malesef yok.
Kayıtlı
anlife
asteğmen
*

Paylaşım Puanı: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1


« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2013, 04:19:50 ÖS »

yıl 2013 durum hala aynı ..
Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines
Bu Sayfa 0.547 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.004s, 2q)